Bezpieczna smycz dla dużego psa. 5 ciekawych propozycji

Bezpieczna smycz dla dużego psa

Powiedzenie „małe dzieci – mały kłopot…” sprawdzi się również w kontekście pupili. Większy pies wymaga często odpowiedniego wyposażenia – należy liczyć się z tym, że taki czworonóg je więcej, a jego posłanie musi być odpowiednio duże. Psa ras średnich i dużych należy także odpowiednio zabezpieczyć w trakcie spacerów. Koniecznie zadbaj o odpowiednią obrożę oraz smycz dla psa. 

Jaka smycz dla szczeniaka?

Akcesoria dla szczeniąt mają to do siebie, że dość szybko przestają być adekwatne do rozmiaru i siły zwierzęcia. Na tym etapie nie musisz inwestować w najlepsze smycze, ważne, by były bezpieczne i zabezpieczyły psa przed ewentualną ucieczką – im młodszy pupil, tym bardziej prawdopodobne, że nie posłucha opiekuna. Odradzamy także zakup smyczy dla dużego psa, gdy czworonóg jest jeszcze szczeniakiem. Smycze automatyczne przeznaczone dla ras średnich i dużych są cięższe i mogą utrudniać maluchowi chodzenie. 

Czemu dobra smycz dla psa jest tak ważna?

Smycz pełni wiele funkcji, jednak ta podstawowa, to zabezpieczenie psa przed ucieczką. Zdarza się, że pupile nie słuchają na spacerze komend i puszczone wolno, nawet na prywatnym terenie, nie trzymają się nogi. Jak znaleźć psa, który ucieka i nie reaguje na nawoływanie? Odpowiedź jest prosta – nie spuszczać go, dopóki trening nie przyniesie zadowalających efektów. Tu przechodzimy do kolejnej zalety smyczy dla psa – to akcesorium, które pozwala tresować psa, uczyć pożądanych przez opiekuna zachowań i komend. Przyczyn niesubordynacji zwierzęcia może być sporo – kłopoty behawioralne, instynkt łowcy, a także  młody wiek lub – niezwykle kłopotliwa dla pupili i właścicieli – cieczka u psa

Wybierając smycz daj się także ponieść wyobraźni i wyraź siebie! Stylowa lub kolorowa smycz może pełnić funkcję ciekawego dodatku. Poza tym – charakterystyczne akcesoria mogą wypływać na bezpieczeństwo zwierzęcia. Pisząc ogłoszenie o zaginięciu psa możesz zaznaczyć, jaki kolor i wzór miały obroża i smycz, a spacerując wieczorami – poprzez wybór odblaskowych i jaskrawych odcieni – zapewniasz i sobie, i psu sobie lepszą widoczność. 

 

Najlepsza smycz dla psa – duże i średnie rasy

W zależności od charakteru, wieku i aktywności naszego psa, wybór smyczy jest inny. Na rynku znajdziemy rozmaite warianty – smycze parciane, plecione, skórzane, linki, taśmy czy smycze automatyczne. Który najlepiej sprawdzi się dla dużego psa? 

1.     Smycz z rączką, krótka

To najpopularniejsza smycz, która sprawdzi się w zasadzie dla każdego psa; najchętniej wybierana przez opiekunów posłusznych czworonogów, które na spacerach są spuszczane, a smycz ma za zadanie jedynie bezpiecznie doprowadzić pieska do celu. Sprawdzi się też podczas oduczania psa ciągnięcia.

2.     Smycz automatyczna

Jeśli zastanawiacie się, jaka smycz dla dużego psa spełni wasze oczekiwania, z pewnością będzie to właśnie smycz automatyczna. Umiejscowiony w specjalnej rączce mechanizm automatycznie rozwija i zwija linkę lub taśmę, dając psu swobodę ruchów. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj akcesorium nie sprawdzi się u szczeniąt, które wymagają większej kontroli oraz nie oduczy psów ciągnących, idealnie nada się jednak dla „uciekinierów” , których lepiej nie spuszczać ze smyczy. 

3.     Smycz z amortyzatorem

Ssmycz dla psów dużych i silnych, których zadaniem jest np. ciągnięcie sań lub roweru. Sprawdzi się także u pupili, które wyjątkowo ciągną w trakcie spacerów. 

4.     Smycz długa, przepinana

To najlepsza smycz dla psa o raczej łagodnym usposobieniu, do codziennych spacerów. Dzięki przepięciu można zwiększyć jej długość w sytuacji, gdy nie chcemy spuszczać pupila. Jeśli smycz ma służyć jedynie bezpiecznej eskorcie psa do domu, wystarczy ją skrócić. Jest także pomocna przy trenowaniu psów młodych i szczeniąt oraz podczas oduczania ciągnięcia. 

5.     Linka dla psa

Podobnie jak smycz z amortyzatorem, u dużego psa będzie pełniła raczej funkcję treningową niż jako akcesorium do codziennego użytku. Linki sprawdzą się u psów, których nie da się spuścić ze smyczy, ich długość waha się od 5 do 10 metrów, czasem – w przypadku wyjątkowo dużych ras – zdarzają się linki kilkunastu metrowe. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment