Czipowanie dla początkujących

W dzisiejszym poście czipowanie zwierząt dla początkujących
💚 Co to znaczy, że pies/kot jest „zaczipowany”?
To znaczy, że pod jego skórę wprowadzono mikroczip z unikalnym numerem.
🖤 Uwaga: mikroczipa nie widać gołym okiem, nie da się go wyczuć przez skórę palcami.
💚 Żeby sprawdzić, czy pies/kot jest zaczipowany, trzeba mieć specjalnym czytnik. Dlatego jeśli znajdziesz zwierzę, udaj się z nim do lecznicy weterynaryjnej aby sprawdzić numer czip. Czytniki mają też niektóre oddziały straży miejskiej/gminnej i wiele organizacji, również ich wolontariusz.
🖤 Numer czip to nie numer telefonu. Sam numer czipa nie zabezpieczy psa/kota, trzeba go zarejestrować. Najpopularniejszą bazą jest Safe Animal. Jeśli zaczipujesz swoje zwierzę, wprowadź numer czip i Twoje aktualne dane do bazy (jest to odpłatne). Jeśli Twoje zwierzę zginie, koniecznie sprawdź, czy Twoje dane w bazie są aktualne (numer telefonu) i czy są widoczne dla każdego czy zastrzeżone.
💚 Jeśli znalezione przez Ciebie zwierzę jest zaczipowane, sprawdź numer w bazie Safe Animal: jeżeli jest zarejstrowany, zobaczysz dane właściciela.
🖤 Czip to nie nadajnik GPS: samo zaczipowanie nie pozwoli na zlokalizowanie zwierzęcia po zagubieniu.
💚 Czy czipowanie boli? Jest to wprowadzenie dość grubej igły pod skórę. Nie jest bezbolesne, ale po zaczipowaniu sama obecność czipa jest niewyczuwalna.
🖤 Powszechne czipowanie to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Naprawdę warto w ten sposób zabezpieczyć swojego pupila!
.
Razem pomagamy zagubionym zwierzętom wrócić do domu!
💚 Pobierz aplikację Znajda.org https://play.google.com/store/apps/details?id=org.znajda LINK W BIO

Siła aplikacji Znajda.org polega na budowaniu społeczności. Im więcej osób zainstaluje aplikację i włączy powiadomienia w swoim regionie, tym łatwiej będzie można pomóc bezdomnym i zaginionym zwierzętom.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment